JAK POWIEKSZYĆ MAŁE WNĘTRZE ZA POMOCĄ DYWANU?

     JAKI DYWAN WYBRAĆ DO NIEWIELKIEGO POMIESZCZENIA?

      Jeśli mamy za zadanie zaaranżować niewielkie pomieszczenie, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwsza z nich to używanie jasnych barw. Jeśli wprowadzimy do niewielkiej przestrzeni ciemne odcienie – pomieszczenie optycznie się skurczy!  Wybierając jasny dywan stworzymy w naszym wnętrzu optycznie większe podłoże.  Jasne barwy dodają lekkości i porządku, stawiajmy zatem na odcienie bieli i beżu!

Możemy użyć w pomieszczeniu kilku mniejszych dywanów i spowodować przez to podział przestrzeni na kilka stref. Warto przy takim zabiegu użyć kilku różnych odcieni dywanów, pogłębi to wtedy zamierzony efekt.

Ważną rzeczą jest także umiar z dekoracjami oraz ozdobami wszelkiego typu. Mała powierzchnia może stać się miejscem  również przytulnym jak wielkie pomieszczenia, trzeba tylko odpowiednio ją zaprojektować.  Dokonując wyboru dywanu warto skupić się na produktach raczej w stylu minimalistycznym. Zbyt ozdobne podłoże w naszym pomieszczeniu może niepotrzebnie je przytłoczyć i stwarzać wrażenie bałaganu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytaj więcej.