JAK USUNĄĆ PLAMĘ Z DYWANU?

Wielu z was zastanawia się jak wyczyścić zabrudzonym dywan nie narażając go na zniszczenie. Niewątpliwe, sytuacja kiedy na naszym nowym dywanie pojawi się plama może powodować dyskomfort.  Zanim postanowicie podjąć drastyczne kroki, spróbujcie sposobu który opisujemy poniżej.

Na sam początek chcielibyśmy zaznaczyć, że większość nowych dywanów, jest zabezpieczona impregnatem (tak samo jak np. nowe kurtki przeciwdeszczowe). To istotna informacja,  ponieważ użycie silnych środków chemicznych powoduje wypłukanie warstwy impregnatu, co sprawi że nasz dywan będzie się szybciej brudził i zużywał. Dlatego, jeżeli posiadamy nowy dywan, warto spróbować czyszczenia miejscowego. Unikajmy czyszczenia i płukania całego dywanu środkami chemicznymi.

Rozwiązaniem, które według nas najlepiej się sprawdzi, jest użycie niewielkiej ilości płynu do prania dywanów. Przy pomocy ściereczki do czyszczenia wcieramy produkt w miejsce zabrudzenia, czekamy kilka chwil, a następnie zbieramy brud czystą suchą szmatką. Całościowe pranie dywanu lub korzystanie z pralni chemicznej z pewnością  zabrałoby nam więcej czasu, wysiłku oraz pieniędzy.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytaj więcej.