RODZAJE DYWANÓW NATURALNYCH

RODZAJE DYWANÓW NATURALNYCH

     

Wiele osób woli postawić na naturalność, również jeśli chodzi o wybór dywanu do swojego wnętrza. Naturalny dywan to przede wszystkim produkt o niezwykłej trwałości. Dywany naturalne posiadają zdolności, których nie znajdziemy u dywanów sztucznych, m.in. stabilizują powietrze, tłumią dźwięki, regulują wilgotność powietrza itp.

- wełniane

W zależności od jakiego zwierzęcia pochodzą posiadają inne właściwości, zazwyczaj są one jednak trwałe i sprężyste. W dotyku są bardzo miękkie i przyjemne. Są naturalnymi stabilizatorami powietrza, do tego wyciszają i tłumią dźwięki. Nie nadają się dla alergików ze względu na dużą chłonność kurzu. Nie należą do dywanów tanich.)

- bawełniane

Dywany te nadają się do pokoi dziecięcych, są stosunkowo łatwe w czyszczeniu, niekiedy posiadają możliwość prania w pralce. Nie elektryzują się, a przez to nie przyciągają kurzu,  nie uczulają a także nie wchłaniają zapachów z zewnątrz. )

- jedwabne

Nadają wnętrzu elegancji, zazwyczaj są lekkie i trwałe. Można je rozpoznać po wysokim połysku, są śliskie w dotyku i sprawiają wrażenie chłodnych. Dywany te zalecane są dla alergików, są odporne na zabrudzenia oraz blaknięcie, nie gromadzą kurzu.)

- sizalowe

Mogą służyć jako naturalny regulator wilgotności powietrza. Nadają się do wnętrz dla alergików. Są to dywany praktyczne, łatwe do czyszczenia oraz w utrzymaniu czystości. Wadą jest ich faktura, nie posiadają runa oraz są szorstkie.)

- jutowe

Zazwyczaj są to dywany plecione ręcznie, dzięki temu nadają wnętrzu oryginalności. Posiadają surowy wygląd, nie znajdziemy jednak wielu wzorów oraz kolorów.  Dywany te nie chłoną kurzu dzięki czemu nadają się dla alergików.

- skórzane

Są to dywany dobrze izolujące, nadające wnętrzu niezwykłej atmosfery oraz klimatu, są przyjemne w dotyku. Wadą jest ich słaba trwałość oraz dostępność.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytaj więcej.