RODZAJE DYWANÓW SZTUCZNYCH

PODZIAŁ DYWANÓW SZTUCZNYCH

         Główną zaletą dywanów wykonanych z włókien sztucznych jest ich atrakcyjność cenowa, łatwość nabycia oraz dostępność w różnorodnych kolorach i wzorach. Dywany sztuczne to idealny element dekoracyjny do każdego wnętrza, tego utrzymanego w stylu nowoczesnym a także tradycyjnym.

- wiskozowe

Są to dywany nieco podobne do dywanów jedwabnych, posiadają lekki połysk. Charakteryzują się odpornością na kurz, są lekkie i przyjemne w dotyku. Nie są zalecane dla alergików. Sprawiają wrażenie śliskich, wilgotnych – co niekiedy jest minusem.

- poliestrowe

Posiadają sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz ugniatanie, długo zachowują świeży wygląd i kolory. W dotyku są miękkie i przyjemne. Zalecane dla alergików.

- akrylowe

Posiadają trwałe kolory, zachowują je nawet przy dużym nasłonecznieniu. Imitują wełnę,  jednak posiadają większy połysk. Są odporne na czynniki biologiczne, łatwe w czyszczeniu. Posiadają właściwości izolacji cieplnej.

- poliamidowe

Odporne na czynniki biologiczne, nie ścierają się, nie brudzą a także bardzo łatwo je czyścić. Posiadają dużą wytrzymałość oraz atrakcyjne ceny. Polecane również dla alergików.

- fryzowane

Są to dywany bardzo sprężyste oraz przyjemne w dotyku. Są dobrej jakości, posiadają dużą wytrzymałość na ścieranie oraz odkształcenia.

- polipropylenowe

Nadają się na ogrzewane podłogi, są odporne na ścieranie, pleść, wilgoć i bakterie. Wyglądem przypominają wełnę, są trwałe, odporne na chemikalia oraz zabrudzenia. Możliwe do zastosowania na balkonie czy tarasie.

- heat-setowe

Jest  to ulepszony polipropylen, przez co jest przyjemniejszy w dotyku oraz trwalszy. Rodzaj najpopularniejszy wśród sztucznych dywanów. Są sprężyste i puszyste, miłe w dotyku. Zalecane dla alergików.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytaj więcej.